تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تصمیم گیری درست

  ٥ نکته برای اتخاذ بهترين
  تصمیمات در هنگام آشفتگی 
  http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
  همان طور که در محوطه پارکینگ دنبال ماشینم بودم متوجه شدم که کیفیت تصمیم‌های من در مواقع آشفتگی شدیداً ضعیف می‌شود. ما در روز صدها تصمیم می‌گیریم که نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند. این تصمیمات هستند که باعث پیشرفت یا شکستمان می‌شوند. اما آیا تصمیمات درستی می‌گیریم؟ تصمیماتی که تاثیر مثبت بسیار شگرفی بر احساس ما درمورد این که ما که هستیم، زمان‌مان را چطور صرف می‌کنیم، درمورد رشد و پیشرفت کارمان و تغییری که در دنیا ایجاد می‌کنیم، دارند. اگر نمی‌دانید چطور تغییر مثبتی در زندگی‌تان ایجاد کنید و حتی در مواقع آشفتگی و هرج و مرج هم تصمیمات درستی اتخاذ کنید، ٥ نکته زیر را به دقت مرور کنید.
   
  ١) در زمان حال بمانید.
  در زمان‌های پرمشغله فکرمان جلوتر از بدن‌مان حرکت می‌کند. اینجاست که خیلی چیزها فراموش‌مان می‌شود، تصادفات و سوءتفاهمات اتفاق می‌افتند، دچار سردرگمی می‌شویم و زمان‌مان هدر می‌رود. ذهن‌تان را به زمان حال برگردانید. درست روی همان کاری که همان موقع می‌خواهید انجام دهید تمرکز کنید.
   
  ٢) انتخاب‌هایتان را بررسی کنید.
  اگر انتخابی پیش روی‌تان نمی‌بینید، از دیگران کمک بگیرید. برای پیدا کردن جواب درست از خودتان سوالات درون نگرانه بپرسید تا همه چیز برای‌تان شفاف شود. در زیر به چند نمونه از این سوالات اشاره می‌کنیم:
  ـ آیا این انتخاب من را به سوی آینده‌ای بهتر سوق می‌دهد یا همچنان در گذشته نگهم می‌دارد؟
  ـ آیا این انتخاب دستاوردهای طولانی مدت برایم دارد یا فقط سود کوتاه مدت نصیبم می‌کند؟
  ـ آیا به خاطر خودم این تصمیم را می‌گیرم یا فقط می‌خواهم دیگران را خوشحال کنم؟
   
  ٣) به بصیرت خود گوش کنید.
  آیا این تصمیم از روحم نشات می‌گیرد یا نفسم؟ آیا ناشی از قوه ذهنم است یا دلم؟ این سطح هوشیاری‌تان را بالا می‌برد شما را از تحت کنترل بودن به اعتماد می‌رساند. زمزمه‌های تحلیل‌گرایانه ذهنتان را وقتی پیام اصلی را گرفتید ساکت کنید و آن وقت خواهید فهمید که بصیرت‌تان هیچوقت اشتباه نمی‌کند.
   
  ٤) جوانی را از سر بگیرید.
  لحظه‌ای آرام بایستید، نفس عمیق بکشید و گوش کنید، آرامش بگیرید و دوباره جوان شوید. ازآنجا که ظرفیت انرژِی ما با استفاده بیش از حد یا استفاده کم از بین می‌رود، باید مصرف انرژی‌مان را با تجدید انرژی مداوم متوازن کنیم. با شادابی و تازگی تصمیم بگیرید نه با خستگی.
   
  ٥) درمورد مسائل مهم جسورانه عمل کنید.
  وقتی متوجه شدید که تصمیم درست نیازمند عملی جسورانه است، مطمئن باشید که از عهده آن بر می‌آیید. تصمیمات درست همیشه تصمیمات ساده‌ای نیستند.
   
  تغییر شگرفی که در زندگی و کارتان ایجاد می‌شود را تجسم کنید. راهکارهایی که برای‌تان عنوان کردیم را امتحان کنید تا تصمیمات بهتری برای بهبود زندگی‌تان بگیرید

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 5 بهمن 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160749
 • بازدید امروز :243713
 • بازدید داخلی :20285
 • کاربران حاضر :152
 • رباتهای جستجوگر:341
 • همه حاضرین :493

تگ های برتر